Loading...

Jak budować dom?

Sposobów budowania domu jest mnóstwo. Wybór odpowiedniego z nich zależy od indywidualnych preferencji. Z pewnością najistotniejszym czynnikiem jest dobór materiałów budowlanych. Obecnie wiele osób decyduje się na budowę domów murowanych.

Ściany powstają z ceramiki tradycyjnej, czyli z cegły lub pustaków. Coraz częściej popularna staje się ceramika poryzowana. Do budowy licznych domów użyto także betonu komórkowego. Równie ważnym zadaniem jest wybór pokrycia dachowego.

Do jednych z najpopularniejszych rozwiązań zalicza się dachówka ceramiczna. Jednakże poza nią, równie chętnie stosowane są gonty bitumiczne, drewniane czy blachodachówki. Drewno staje się coraz popularniejszym materiałem budulcowym. Drewniane domy to częsta oferta firm budowlanych.

Można wyróżnić dwie techniki takiej budowy: domy z bali bądź konstrukcje szkieletowe. Niewątpliwą zaletą takich rozwiązań jest krótki czas budowy. Drewniany dom można zbudować nawet w ciągu kilku miesięcy. Jest to znacząca przewaga w porównaniu do tradycyjnego budownictwa.

http://e-keller.pl/products/farby-do-sitodurku/ materace