Loading...

Jak dbać o włosy jesienią

Jesień to bardzo łaskawa pora roku w porównaniu do pozostałych, jeśli chodzi o pielęgnację włosów. Przede wszystkim charakteryzuje się dość umiarkowaną temperaturą, nie jest za chłodno, ani za ciepło. Można by stwierdzić, że jesień to idealny czas na regenerację włosów po wyczerpującym lecie i kąpielach słonecznych.

W końcu to właśnie nadmierna temperatura, częste mycie włosów sprawiają, że stają się one mało odporne, niesforne i suche. Jesienią należy pamiętać o kilku podstawowych sprawach:

  • Mycie włosów powinno odbywać się nie więcej niż 3 razy w ciągu tygodnia. Do tego posłużą wszelkie delikatne kosmetyki bez dużych ilości silnych detergentów.

    Obecnie na rynku drogeryjnym można śmiało wybierać i dopasowywać kosmetyk dokładnie pod swój rodzaj włosa, a nawet kolor, czy skręt;

  • Kiedy suszarkę w letnie dni można sobie darować (włosy schną wtedy same bardzo szybko), to jesienią ciężko jest się bez niej odbyć. Warto jednak pamiętać, że włosy należy suszyć zimnym lub letnim powietrzem, które nie spali struktury włosa;
  • Jesień to czas powrotu do rzeczywistości po beztroskich dniach pełnych słońca. To właśnie wtedy ludzie zaczynają siedzieć częściej w domu, zajmować się sobą, skupiają się więcej na pracy, szkole.

    To idealny czas, aby zadbać o swoje włosy od wewnątrz. Idealny okres na stosowanie wszelkiego rodzaju masek odżywczych, olejów. Oprócz tego warto pamiętać o tym, że ogromny wpływ na kondycje włosów ma prowadzona przez nas dieta.

    Jesień to czas sezonowych warzyw i owoców takich jak: dynia, śliwki, jabłka, czy gruszki. Są świetnym źródłem witamin i mikroelementów, które odpowiadają nie tylko za świetne samopoczucie w deszczowe dni, ale również wygląd włosów.

.

http://wearhouse.pl/Femi-Pleasure https://aspazja.pl/