Loading...

Jak wybrać dobre banjo

Banjo to bardzo charakterystyczny instrument, który staje się coraz bardziej popularny, dzięki zwiększeniu zainteresowania wobec konkretnych gatunków muzycznych. Mowa przede wszystkim o jego przeznaczeniu, które odnajduje głównie w muzyce celtyckiej, folkowej, country oraz jazzie. Co ciekawe, banjo jest uważane za instrument konieczny, inaczej zwany narodowym w niektórych stanach USA. Jego budowa przypomina tamburyn, a sam może posiadać od czterech do sześciu strun.

Rosnące zainteresowanie tym szczególnym instrumentem sprawiło, że ludzie zaczęli interesować się techniką kupowania banjo. Co prawda dziś rzadko dostaniemy zróżnicowane oferty w sklepach muzycznych, ale internet na potrzebę muzyków odpowiada dobrze. W sklepach muzycznych typu online znajdziemy bardzo różne modele: hybrydy (banjo i ukulele lub banjo i mandolina), ale także banjo elektryczne i banjo 4,5 lub 6 strunowe. Jak można się domyśleć, kupno dobrego banja nie jest proste.

Przy podejmowaniu takiej decyzji, warto skupić się na oferowanych przez producenta parametrach i je gruntownie przeanalizować:

  • Po pierwsze będziemy zmuszeni wybrać materiał korpusu. Są to zazwyczaj: Klon lub aluminium. Z reguły najwięcej zalet można znaleźć w korpusach klonowych, uważanych za trwałe i jednocześnie naturalne;
  • Wybierając bajno, należy zdecydować się na liczbę strun. Ciężko powiedzieć, które rozwiązanie uważane jest jako ,,dobre’’.

    Z pewnością wiąże się to z doświadczeniem zainteresowanego oraz jego umiejętnościami. Najlepiej jest zaczynać od najmniej skomplikowanych modeli;

  • Dobre banjo można spotkać w ofercie profesjonalnych sklepów muzycznych. Można tam znaleźć kilkadziesiąt modeli, które nieznacznie różnią się od siebie parametrami. Nie warto kupować banjo z podejrzanych stron, ponieważ mogą okazać się instrumentami, które nie posłużą w muzycznej przygodzie na długo.

    ocenprace.waw.pl

    Koszt dobrego banjo sięga około 1700 zł;

  • Parametry na które dobrze jest poświęcić chwilę czasu to także: materiał gryfu, liczba progów, kraj pochodzenia, producent oraz dodatkowe udogodnienia takie jak: tone ring, przetwornik, futerały i inne

Dla wszystkich, którzy rozmyślają zakup banjo mamy jedną, unikalną radę. Instrument ten jest na tyle szczególny, że głównym założeniem jest czerpanie przyjemności z jego użytkowania. W związku z tym mniejsze znaczenie będzie miała jakość grania, ale to gdzie i komu będziemy grać. Dla amatorów zalecamy najprostsze modele, na których można zacząć naukę.

yamaha eph-m100 https://skycolor24.pl/