Loading...

Makijaż permanentny – plusy i minusy tego rozwiązania

Czas to nieubłagany przeciwnik całodniowych obowiązków, stałego pośpiechu. Ludzie bardzo mocno go sobie cenią, szukając najlepszych rozwiązań dla jego zaoszczędzenia. Jednym z przykładowych rozwiązań jest makijaż permanentny. Ostatnio bardzo modny trend, polegający na wykonaniu makijażu na określonej części twarzy (brwi, powieki, usta) w sposób, który trwa do kilku lat.

  • Nie da się zaprzeczyć, że od razu można wygenerować dziesiątki zalet takiego rozwiązania.

    Pierwszą i najważniejszą jest oszczędność czasu, którą można sobie tylko wyobrazić. Zamiast robienia ozdobnych kresek, przykładowo wystarczy lekko potuszować rzęsy. Do plusów makijażu permanentnego zalicza się również wygoda, komfort i stale świetny wygląd (po prysznicu, po przebudzeniu, po długim dniu). Warto też dodać, że jest to sposób oszczędzania sporej ilości pieniędzy na kosmetykach. Co więcej, nie trzeba znać się na makijażowych trikach, dobieraniu odpowiedniego odcienia, męczenia się z symetrycznym malowaniem;

  • Wszystko jednak ma swoje zalety, ale również i wady.

    Makijaż permanentny jest drogi i istnieje szansa, że się zwyczajnie znudzi. Decyzja ta musi więc być bardzo szczegółowo przemyślana. Przykładowo kolor ust na który się zdecydujemy nie może być wyzywający i pasować do każdej okazji. Należy pamiętać, że użyty pigment jest bardzo mocny i ciężko zakryć go innym kosmetykiem. Dodatkowo, należy pamiętać o bólu, jaki towarzyszy przy tym zabiegu kosmetycznych i wszelkich przeciwskazaniach.

    Tak jak w każdej najmniejszej skórnej ingerencji, warto poczytać o możliwych skutkach ubocznych, itd.

.

usuwanie zmarszczek utrwalonych