Loading...

Najlepsze sposoby na uzyskanie gładkiej ściany

Stawiając dom każdy chce mieć proste i gładkie ściany. Bardzo często jest to jednak bardzo trudne zadanie – stworzenie równej powierzchni na ścianie jest całkiem skomplikowane. Na całe szczęście, istnieje coraz więcej sposobów na to, aby osiągnąć idealnie gładkie ściany – warto więc wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Od lat zdecydowanie największą popularnością cieszą się gładzie, a więc specjalne masy, dzięki którym stworzymy na powierzchni ściany cienką, bardzo gładką warstwę. Do wyboru mamy różnego rodzaju gładzie, a wśród najbardziej popularnych bez wątpienia się gładzie gipsowe. Ale nie są one jedynym sposobem na to, aby uzyskać idealnie gładkie ściany – dobrym pomysłem może być chociażby tynk gipsowy, który świetnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy powierzchnia ściany jest mocno nierówna.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych, które montujemy na ścianie jako gładkie i ciekawe wykończenie.

Jak uzyskać idealnie gładką ścianę?

Zupełnie innym rozwiązaniem jest specjalny papier gładziowy, za pomocą którego również z łatwością wyrównamy powierzchnię naszych ścian. Jest to zresztą kolejne bardzo skuteczne rozwiązanie, jeśli nie chcemy korzystać z gładzi. Te jednak nadal cieszą się sporym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na sporą różnorodność. Dodatkowo, w wielu przypadkach nie musimy wcale używać grubych warstw gładzi, aby rzeczywiście wyrównać ściany – spokojnie wystarczą nam cienkie warstwy. Jakby tego było mało, niektóre gładzie mogą także podnieść odporność naszych ścian na wodę czy też obtłuszczenia, choć wtedy możemy nie być w stu procentach zadowoleni z ostatecznego efektu, jeśli chodzi o gładkość ściany.

Większość gładzi można również ze sobą mieszać i próbować w ten sposób uzyskać materiał do wyrównania ścian, który idealnie spełni nasze oczekiwania.

wyroby z mosiądzu warszawa www.enwod.slupsk.pl