Loading...

Najpopularniejsze style wnętrzarskie

Bardzo często zadajemy sobie pytanie, w jakim stylu urządzić wnętrza. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nasz wybór powinny determinować przede wszystkim indywidualne potrzeby i upodobania. Współcześnie mamy do wyboru kilka stylów, które od kilku sezonów dominują we wnętrzach. Sprawdź koniecznie,, który z nich będzie idealnym uzupełnieniem ciebie.

  • Styl skandynawski od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością. Charakteryzuje go prostota i minimalizm.

    W stylu skandynawskim dominują jasne barwy: biele oraz jasne odcienie szarości, którym ciepła dodają drewniane meble i dodatki. Styl skandynawski doskonale sprawdzi się zarówno na niewielkich powierzchnia, jak i w obszernych przestrzeniach.

  • Styl prowansalski to drugi z najpopularniejszych stylów dominujących we wnętrzarstwie. Ten styl charakteryzują przede wszystkim bardzo duże ilości bieli: białe ściany, podłogi, meble i dodatki nawiązujące do stylu rustykalnego. Wnętrza utrzymane w stylu prowansalskim – przede wszystkim kuchnie, salony i sypialnie są niezwykle przytulne. Duże znaczenie w tym stylu ma także drewno, które jest obowiązkowym dodatkiem.

    Ponadto niezwykle ważne są także roślin, w tym kojarząca się z Prowansją lawenda.

  • Styl angielski charakteryzuje przede wszystkim przepych. Nie ma tu miejsca dla prostych kształtów i stonowanej kolorystyki. W stylu angielskim dominują duże, piękne fotele i kanapy, piękne oświetlenie oraz niezliczona ilość dodatków: dywany, zasłony, czy poduszki. Styl ten sprawdzi się przede wszystkim na dużych powierzchniach.
  • Styl francuski jest bardzo zbliżony do stylu angielskiego.

    We wnętrzach urządzonych w tym stylu dominują piękne, drewniane meble; pastelowe i szare barwy oraz eleganckie dodatki chociażby w postaci zdobionych żyrandoli.

.

krzesła cateringowe