Loading...

Nie możemy zapominać o dachu

Wiemy, że ocieplenie domu jest bardzo ważne, ponieważ przez ściany może uciekać wiele ciepła, zwłaszcza jeżeli jest to stary dom? Taka wiedza jest bardzo ważna, jednak trzeba sobie też zdawać sprawę z tego, że ocieplenie samych ścian, to może być za mało. Dlatego właśnie warto zamówić wykonanie specjalnych pomiarów, podczas których będziemy mogli się przekonać, którą stroną ucieka nam najwięcej ciepła, bo wówczas będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki.

Dach i fundamenty też są ważne

Może być tak, że najwięcej ciepła ucieka przy oknach i drzwiach, ponieważ są one nieszczelne. Przy starszych domach, może się okazać, że ciepło ucieka całymi ścianami, a więc niezbędne będzie ich ocieplenie.

Jednak nieodpowiednio zaizolowane fundamenty, także mogą doprowadzać do sytuacji, w której to ciepło będzie uciekało, a co się z tym wiąże, może się okazać, że będziemy musieli się nimi zająć, bo w przeciwnym razie, samo ocieplenie ścian nie będzie wystarczało. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że także na dach trzeba zwrócić uwagę, zwłaszcza jeżeli wiemy, że nie był on ocieplony.

Nim także może uciekać spora ilość ciepła, a co się z tym wiąże, konieczne będzie położenie na nim wełny do ocieplenia. Z jednej strony zimą zyskamy, bo ciepło nie będzie przez niego uciekało, a z drugiej strony latem poddasze nie będzie się aż tak mocno nagrzewało, dzięki czemu przebywanie na nim, także będzie przyjemniejsze.

Koniecznie zobaczmy, z jakich rozwiązań możemy tutaj skorzystać, tak abyśmy mieli pewność, że nie będziemy narzekali na tak podjęte decyzje. Jeśli wszystko dobrze przemyślimy, to może się okazać, że ilość pieniędzy, jakie uda nam się tutaj zaoszczędzić już po pierwszej zimie, naprawdę mocno nas zaskoczy.

Dlatego właśnie powinniśmy popatrzeć, jakie będziemy mieli tutaj możliwości do wyboru, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy to co najlepsze.

łóżka kontynentalne z pojemnikiem https://homideko.pl/19-dekoracje