Loading...

Rodzaje pokryć dachowych

O tym jak ważne są pokrycia dachowe przekonuje się każdy, kto buduje dom. Ogromna różnorodność pokryć dachowych sprawia, że trudno dokonać najlepszego wyboru. Przed wyborem konkretnego z nich warto sprawdzić, jaka jest konstrukcja dachu oraz nachylenie połaci.

W wielu domach jako pokrycie dachowe zastosowano dachówkę ceramiczną. Są one bardzo trwałe, a zarazem ognioodporne. Dachówki ceramiczne idealnie sprawdzają się w przypadku dachów o nietypowych, a nawet skomplikowanych kształtach.

Dodatkowo ich naprawa jest dość prosta. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż jest to dość ciężkie pokrycie dachowe. Z tego powodu dachówki ceramiczne wymagają solidnej więźby. Bez niej zimą odśnieżanie dachów w Poznaniu  będzie koniecznością.

Wielu specjalistów poleca dachówki bitumiczne. Ten rodzaj dachówki jest bardzo odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nawet w przypadku silnego nasłonecznienia, ryzyko odkształceń jest niewielkie.

Dachówki bitumiczne uważane są jako stosunkowo tanie pokrycie dachowe. Obecnie można kupić dachówki o różnych kształtach i w różnych wersjach kolorystycznych.

www.nstt.pl