Loading...

Sadzonki

Jak pielęgnować kwiaty? Tego trzeba się nauczyć, nie da się tego dowiedzieć jednego dnia. Czasem to dużo eksperymentów. Dużo błędów zostanie popełnionych przez świeżo upieczonych ogrodników zanim się nauczą jak sprawić, aby ogród, balkon, czy kuchenny parapet wyglądał ładnie. Jest tak wiele kwiatów i trzeba nauczyć się zasad ich uprawiania.

Cebule kwiatowe – gatunki, sadzenie, pielęgnacja to coś, czego warto się nauczyć. Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, które z kwiatów pochodzą z cebulek, a które z nasion. To duża różnica. Bowiem sadzenie, pielęgnacja i hodowanie tych kwiatów przebiega zupełnie inaczej.

Dlatego warto mieć jakiś przewodnik, książkę o roślinach lub przewodnika, przewodniczkę, czyli kogoś, kto nas tego nauczy. Warto popytać kogoś, kto zna się bo sam uprawia od lat ogród. Pamiętajmy, że jeśli chodzi o kwiaty, które wyrastają z cebulek to przede wszystkim są to tulipany, narcyzy i krokusy, czyli wszystkie piękne, wiosenne kwiaty. Aby nam wyrosły i cieszyły nasze oczy, musimy je zasadzić odpowiednio wcześniej.

Często nawet zimą. Ale tego wszystkiego musimy się nauczyć, zanim przystąpimy do sadzenia. Pamiętajmy więc o tym. Niech jednak cebule kwiatowe – gatunki, sadzenie, pielęgnacja nas nie blokują.

Uczmy się, jak najwięcej o kwiatach i cieszmy się ich widokiem na wiosnę.

https://www.amica.pl/produkty/zmywarki