Loading...

Urządzanie małej łazienki

Urządzanie małej łazienki jest nie lada wyzwaniem. Pamiętaj jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych i mała łazienka także może być niezwykle komfortowa i funkcjonalna.

Najważniejsze w małej łazience

W małej łazience niezwykle ważna jest umiejętnie dobrana kolorystyka. W przypadku małych łazienek doskonale sprawdzą się więc jasne barwy.

Od kilku sezonów dużą popularnością cieszą się łazienki białe z delikatnymi akcentami w innych kolorach. Dla przykładu warto postawić na białe kafle na podłodze i trzech ścianach, które zostaną przełamane terakotą lub glazurą wykonaną w odcieniach granatu, czy szarości. Oprócz samej kolorystyki, w niewielkiej łazience dużą rolę odgrywa lustro. O ile to możliwe, postaw na duże lustro, które optycznie powiększy pomieszczenie.

Kolejna niezwykle ważna kwestia w małej łazience to funkcjonalność. W małych łazienkach trudno odnaleźć miejsce dla wszystkich potrzebnych przedmiotów, ale nie jest to niemożliwe. Nawet w najmniejszej łazience staraj się nie rezygnować z umywalki. Postaw na niewielką umywalkę z podwieszaną szafką, która pomieści wszelkie niezbędne przybory.

Kolejna ważna kwestia to szafka wisząca. Znajdź miejsce chociaż dla jednej. Pomieścisz w niej niezbędne środki czystości. Ciekawym trikiem jest zawieszenie szafki nieco niżej, aby na jej górę możliwe było postawienie np.

kosza wiklinowego z papierem toaletowym. Oprócz szafek, w każdej, nawet najmniejszej łazience powinno znaleźć się miejsce na pojemnik na pranie. Jeśli nie zdołasz znaleźć miejsca dla kosza wiklinowego, postaw na niezwykle modny płócienny worek, który jest praktyczny, stylowy, a zarazem nie zajmuje dużo miejsca. I ostatnia ważna kwestia – wanna, czy prysznic? Postaw przede wszystkim na rozwiązanie, które jest dla ciebie bardziej praktyczne.

wywóz dużych gabarytów stoły bankietowe okrągłe