Loading...

Ślub – wybór kwiatów do bukietu

Bukiet panny młodej powinien być doskonały i spełniać jej wszystkie wymagania. Jest on wyjątkowy i zasługuje na najlepsze kwiaty. W dodatku musi przetrwać cały dzień ślubu i dobrze byłoby gdyby cieszył swoim pięknem także szczęśliwa pannę, której uda się go złapać przez następne kilka dni. Z czego można go wykonać?

Ślubne bukiety i dylemat wyboru najlepszej wiązanki

Po pierwsze, wybierając skład bukietu pytajmy o trwałość paków kwiatów.

Żadna panna młoda nie zechce iść w stronę ołtarza z zwiędłym wiechciem. Dlatego dobrze sprawdzą się np. róże, które długo wytrzymują bez dostępu do wody. Po drugie, kolorystyka płatków kwiatów powinna odpowiadać barwom innych ślubnych dodatków.

Wtedy bukiet znacznie ładniej będzie komponował się z stylizacją pary młodej. Dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie płatków do barwy krawatu lub muszki pana młodego. Po trzecie, w bukiecie oprócz pachnących kwiatów powinny pojawić się całkowicie zielone rośliny. Często pomagają one utrzymać całą kompozycje przez długi dzień w nienaruszonym stanie.

Po czwarte, uważajmy na dodawane do wiązanki filce i inne dodatki. Mogą one pod wpływem wody lub potu puszczać barwniki, jakie z łatwością pobrudzą jasną sukienkę przyszłej małżonki. Po piąte, nie warto decydować się na bardzo duże i ciężkie bukiety. Będą one przeszkadzały zasłaniając dużą część kreacji.

Może także pojawić się problem z ich transportem w nienaruszonym stanie oraz doborem odpowiedniego wazonu podczas przyjęcia weselnego. Po szóste, jeżeli ślub odbywa się jesienią i zimą nie należy rezygnować z możliwości posiadania wiązanki. Te pory roku również mają swoje zalety, które może wykorzystać każdy zdolny florysta. Jesienne wiązanki dobrze będą prezentowały się z ozdobą z pozłacanych liści lub dodatkiem kasztanów czy żołędzi.

Natomiast zimą można skusić się na popularne w tym okresie czasu Gwiazdy Betlejemskie w czerwonym kolorze, jakie będą się znacznie wyróżniać wśród wszechobecnej bieli. Mroźne miesiące nie będą sprzyjały kwiatom o dużych koronach, które są narażone wtedy na obmarznięcie. Dlatego lepiej postawić na drobne kwiatki, a także dostępny świerk.

https://www.wycieraczkowo.com/wycieraczka-pod-drzwi/wycieraczki-do-biura https://deskaprojekt.pl/