Loading...

Ślub – wybór kwiatów do bukietu

Bukiet panny młodej powinien być doskonały i spełniać jej wszystkie wymagania. Jest on wyjątkowy i zasługuje na najlepsze kwiaty. W dodatku musi przetrwać cały dzień ślubu i dobrze byłoby gdyby cieszył swoim pięknem także szczęśliwa pannę, której uda się go złapać przez następne kilka dni. Z czego można go wykonać?

Ślubne bukiety i dylemat wyboru najlepszej wiązanki

Po pierwsze, wybierając skład bukietu pytajmy o trwałość paków kwiatów.

Żadna panna młoda nie zechce iść w stronę ołtarza z zwiędłym wiechciem. Dlatego dobrze sprawdzą się np. róże, które długo wytrzymują bez dostępu do wody. Po drugie, kolorystyka płatków kwiatów powinna odpowiadać barwom innych ślubnych dodatków.

www.agro-wypoczynek.com.pl

Wtedy bukiet znacznie ładniej będzie komponował się z stylizacją pary młodej. Dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie płatków do barwy krawatu lub muszki pana młodego. Po trzecie, w bukiecie oprócz pachnących kwiatów powinny pojawić się całkowicie zielone rośliny. Często pomagają one utrzymać całą kompozycje przez długi dzień w nienaruszonym stanie.

Po czwarte, uważajmy na dodawane do wiązanki filce i inne dodatki. Mogą one pod wpływem wody lub potu puszczać barwniki, jakie z łatwością pobrudzą jasną sukienkę przyszłej małżonki. Po piąte, nie warto decydować się na bardzo duże i ciężkie bukiety. Będą one przeszkadzały zasłaniając dużą część kreacji.

Może także pojawić się problem z ich transportem w nienaruszonym stanie oraz doborem odpowiedniego wazonu podczas przyjęcia weselnego. Po szóste, jeżeli ślub odbywa się jesienią i zimą nie należy rezygnować z możliwości posiadania wiązanki. Te pory roku również mają swoje zalety, które może wykorzystać każdy zdolny florysta. Jesienne wiązanki dobrze będą prezentowały się z ozdobą z pozłacanych liści lub dodatkiem kasztanów czy żołędzi.

Natomiast zimą można skusić się na popularne w tym okresie czasu Gwiazdy Betlejemskie w czerwonym kolorze, jakie będą się znacznie wyróżniać wśród wszechobecnej bieli. Mroźne miesiące nie będą sprzyjały kwiatom o dużych koronach, które są narażone wtedy na obmarznięcie. Dlatego lepiej postawić na drobne kwiatki, a także dostępny świerk.

na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego Pracownia florystyczna Sunflower